Yüzde yüz yerli olan, 20 civarında meyve, yağlı tohumlar, kuru yemişler ve bitki ekstreleri bulunan bu özel kek, aynı zamanda glutensiz malzemelerden üretildi.

üzde yüz yerli olan, 20 civarında meyve, yağlı tohumlar, kuru yemişler ve bitki ekstreleri bulunan bu özel kek, aynı zamanda glutensiz malzemelerden üretildi.

Dünyada ilk kez Türkiye’de üretildi…

Bodrum’da bulunan İmmunat bitkisel ilaç ve Dr Ekmek firmalarının ortaklaşa geliştirmiş olduğu bir proje ve ARGE… 2 yıl süren çalışmada doktorlar, kimyager ve kimya mühendisleri yer aldı. TR Tayin, medikal kek ve naturel kek markaları ile piyasa çıkmaya hazırlanıyor.

Bitkilerin köklerinden elde edilen sıvı ekstraktlar ile özel tasarlanmış malzemeler bir araya getirilerek hazırlanan kek, vücudu hastalıklara karşı da koruyor. Vücudu tok ve dirençli tutabilme özelliğine de sahip…

Yetişkin insanları için günlük vitamin ve minarelleri karşılayabilecek özelliğe sahip olan multivitaminli TR-Tayın, protein ihtiyacının da 3’te 1’lik kısmını karşılıyor…

Doğal vitaminler ve bitki özleriyle hazırlanan kek, çocukların fiziksel ve zihinsel özelliklerinde de ayrıca gelişim sağlıyor…

ASKERE VE AFAD EKİPLERİNE…

Bir dilimi normal bir ekmek ağırlığında… Sırt çantasında taşınabilen, her türlü hava koşuluna dayanıklı ve tamamen doğal olan bu kek, bir insanı günlerce zinde tutabilecek besleyici özelliğe sahip. Her türlü hava şartlarında kullanabilme, yangına ve darbelere dayanıklılığı oluşu ve yüksek kalori özelliği ile dikkat çekiyor.

Özellikle terör operasyonları için günlerce arazide bulunan askerler düşünülerek hazırlanmış…

Afet bölgelerinde yine faaliyet gösteren AFAD ekipleri için de besin kaynağı olarak düşünülmüş…

İnsani yardımlarda da kullanımı düşünülerek hazırlanmış…

Savaş bölgelerinde stok zorluğu çekilen bölgeler, olası bir nükleer savaşta hazırlanan sığınaklarda stok ürünleri içinde ilk yer alacak ürünün olarak öne çıkıyor…

Firma sahibi Adnan Akar, böyle bir ürüne askeri birlikler, AFAD, UMKE, Kızılay ve İHH gibi kurumların ihtiyacı vardı.

Projemizi geliştirirken birçok görüşme temaslar sağlandı, milli bir ürün olarak geliştirdik. Umuyoruz ki yurtdışı talepleri ile ülke ekonomisine katkı sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

18 aya kadar dayanabilen vitamin deposuna, gerek yurt içi, gerekse yurt dışında büyük talep var… Önümüzdeki dönemde yapılan yatırımlarla bu kek, dünyanın birçok bölgesine gönderilecek…

BESİN DEPOSU…

İçinde, zerdeçal, tarçın, susam, Hindistan cevizi, kuş üzümü, fındık içi, çeşitli kurutulmuş meyveler, çörek otu ve keçiboynuzu sıvı var…

MEDİCAL KEK: 12 ay dayanıklılığa sahip ürünümüzde hiçbir koruyucu kakı maddesi esans aroma vs. malzeme kullanılmadı. Tamamen doğal ve sağlığa yönelik organik ve glutensiz malzemelerden üretildi.

Bu ürün, özellikle hastaların, yaşlıların ve çocukların beslenmesinde önemli bir yere sahip.

İlaç tedavisi gören birçok hasta beslenme sorunu bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi sorunları ile de karşı karşıya kalabiliyor.

Tedavi süreçlerinde beslenmenin ve özellikle vitamin mineral içeren doğal gıdaların önemi oldukça büyük…

Çocukların sağlıklı gelişimi yaşlıların vücut direnci iş dünyasında yoğun tempo hacı adayları sporcular gibi birçok alanda talep görmesi bekleniyor.

NATUREL SPECİAL KEK: Günlük tüketim ve marketing olarak tasarlandı.

Sınırlı sayıda da olsa tüketicilerin piyasada bulacağı versiyondur.

Tüm özel kek çalışmalarımızın 1 dilimi neredeyse 1 öğünde ihtiyaç duyacağınız vitamin minarel ve doygunluğu karşılayabilmektedir.

Ayrıca yanınızda arabanızda ya da yurtdışı seyahatlerinizde taşıyabilirsiniz.

Bir batonu 1650 gr olan naturel kek yaklaşık 7 ekmek ağırlığında  olup 12 dilimden oluşmaktadır.

12 kişilik bir misafiri bir baton kek ile hem doyurup hem de ağırlayabiliyorsunuz.

Kaynak: Haber7.com

Leave a comment

İmmunat Bitkisel İlaç A.Ş.