Anı Defteri

İmmunat
Semih Yuvakuran – Fenerbahçe Eski Futbolcusu

Semih Yuvakuran – Fenerbahçe Eski Futbolcusu

İYİ Kİ İMMU-NAT’I KEŞFETTİM

Dostlarımın tavsiyesi Bodrum’a gitmişken İmmunat’a mutlaka uğramamı istediler. Gördüm ki işi bilen birçok kişi bazı özel ürünlerle kendilerine daha iyi bakabiliyorlar. Ben de Osmanlı Kök ve Baharat Ekstresi alarak çalıştırdığım tüm futbolcularla kullanmaya başladım.

Baharatlardan ve köklerden doğal olarak ekstre ettikleri için hem kolay hastalanmıyorsunuz, hem de enerjiniz düşmüyor. Özellikle son zamanlarda kamuoyunda izlediğimiz kadarıyla gereksiz antibiyotik kullanımının zararlı olduğu, sağlık bakanımızın bile işkembe çorbası, kelle paça içilmesini tavsiye ettiğinden biz de kendimizi Osmanlı Kök ve Baharat Ekstresi ile korumaya karar verdik.

Hıncal Uluç – Sabah Gazetesi Köşe Yazarı

Hıncal Uluç – Sabah Gazetesi Köşe Yazarı

Esasında, gene sağlıkla ilgili, başka bi şeyden bahsetmek istiyorum. Geçenler de Adnan Akar’la telefonda konuştum. İmmunat adında, bitkilerden “gıda destekleri” üreten bi kuruluşun genel müdürü. Ciddi çalışan aktarları tenzih ederim, bu öyle sıradan bi firma değil, ürettiği mamulleri AB’de pazarlayan bi şirket. Türkiye’de böyle ciddi çalışan bir iki yer daha var. Mesela eski Maliye Bakanlarımızdan Zekeriya Temizel’in başında olduğu ” tabia”.. Bu ürünler, aktarlarda maktarlarda değil bellibaşlı eczanelerde satılıyor. İnsanlarımız, böyle laboratuarlar çoğaldıkça, yararlı bitki diye ne idüğü belirsiz otları içmekten kurtulacaklar.

Gene, Adnan Akar’la yaptığım konuşmaya döneyim. Zerdeçalın ekstresini yani öz suyunu çıkartmışlar. Bu ilk defa oluyormuş. Zerdeçal bizim dedelerimizden ninelerimizden duyduğumuz çok yararlı bitkilerden biridir. Yabancı dilde circumin veya turmeric diye geçiyor. Bunun, kanser hastalarına da yararlı olabileceğine dair Batı Alternatif tıbbında ciddi çalışmalar var. Ayrıca zerdeçalın kemoterapi görenlerde tedaviyi desteklediği, kemoterapinin verdiği zararları bir derece azalttığı neredeyse kesin. Adnan Akar da aynı kanıda ama ne yazık ki bizim tıbbımız, onkologlarımız doğal ilaçları ciddiye almadığından zerdeçaldan yeterince yararlanamıyoruz. Oysa çok kuvvetli bi antioksidan, bağışıklık sistemi destekleyicisi. Yani sağlıklı insanların da hastalıktan korunmak için kullanabilecekleri bi madde. Adnan Akar da “…gıda desteklerini yok saymayalım, mevcut tıbbın yanında bunları da kullanalım” diyor. Akla yatkın bi yaklaşım.

Batı Dünyasında, biliyorsun, yararlı birçok bitki ekstresi var ama eksik olmasın hükümetimiz, Türkiye’ de satışlarını yasakladı. Bereket, birkaçı, artık bizde de üretilebiliyor. Esasında bunlar destekleyici filan değil resmen ilaç! İmmu-nat’ın Avrupa’da satışı başlayacak bitki özü, XP S6 adını taşıyor ve AB bunun, bağışıklık sistemini desteklemenin yanında, özellikle, şeker, tansiyon, kolesterol problemlerinde insan sağlığına yararlı olabileceğini kabul ediyor.

Bizim tıp hâlâ doğal ilaçları ciddiye almasın. Ama XP S6 (biraz roket adına benzese de) Avrupa’ya girdi. Bütün acı haberlere rağmen pazar günü için güzel bi haber bu.

Kardeşin Güneş.

Hüseyin Bayraktar – Bayraktar Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Hüseyin Bayraktar – Bayraktar Holding Yönetim Kurulu Başkanı

SAĞLIKLI VE UZUN YAŞAMAK İSTİYORUM

Sevgili Adnan Akar, insanları sağlıklı ve huzurlu yaşamını idame ettirebilmeleri için yapmış olduğunuz çalışmalarınızı gelip yerinizde gördüm. Çok mutlu oldum ve bundan dolayı sizi tebrik etmek isterim. Biliriz ki her canlıya nefes veren, onu sağlıklı yaşatmayı sağlayan bütün gayretlerin ecrini Allah verecektir. Anlatmış olduğunuz projenizi büyük bir dikkatle dinledim ve başarılmasının mümkün olabileceğini düşünüyorum. Zira bugün insanlar sağlıklı yaşamdan az çalışmaya kadar uzun ömürlü olabilmek için ne lazımsa gereken her türlü fedakarlığı yapmaktadır.

Sizin gibi başarılı bir müteşebbise çevremize de tavsiyeler ve tanıtımlarda bulunarak emeğimizi esirgemeyeceğimizi bilmenizi isterim. Bu sebeple hem Osmanlı Kök ve Baharat Ekstrenizi kullandım ve başta 11. Cumhurbaşkanımız olmak üzere vermiş olduğumuz resepsiyona katılan 200 seçkin misafire de birer şişe hediye ettim. Tamamen orjin bitkileri kullanarak özleri çıkarmanız ve hiçbir kimyasal katkı koruyucu madde kullanmamanız tüm dostlarımın büyük ilgisini çekti. Tam da ihtiyaç duyduğumuz şeyler de bunlardı dediler. Size başarılar diliyor bir sonraki Bodrum seyahatinde veya sizin İstanbul’a gelişinizde görüşmek isterim. Sevgi ve Saygılarımla.

Ali Şen – İş Adamı – Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı

Ali Şen – İş Adamı – Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı

7’DEN 70’E HERKESE TAVSİYE EDİYORUM

Sağlıklı ve uzun yaşamak herkesin isteği, bundan ben de nasibimi almak istiyorum. İmmu-Nat sadece Bodrum’un değil Türkiye’nin gururu. Dilerim varlığınız ve kıymetiniz anlaşılır. Şahsen ben elimden geleni yapacağım.

İnsanlarımızın birçoğu bazı çok önemli gelişmelerin farkında değiller. Birçok nedenlerden dolayı önyargılı olabiliyorlar, çok olumsuz sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldıklarında arayışa geçebiliyorlar. Dilerim Osmanlı Kök ve Baharat Ekstreniz dahil çok kıymetli ürünlerinizin farkına varılır. Unutmayınız ki iyi ve kıymetli şeyler zor ve geç anlaşılır.

Eyüp Elmas – Samsun Büyükşehir Belediyesi Kalkınma Daire Başkanı

Eyüp Elmas – Samsun Büyükşehir Belediyesi Kalkınma Daire Başkanı

Hekim Kamal Baghchehban – İran Tamamlayıcı ve Geleneksel Tıp Hekimi

Hekim Kamal Baghchehban – İran Tamamlayıcı ve Geleneksel Tıp Hekimi

Prof. Dr. Hüsniye Kayalar – Ege Üniversitesi Farmakognozi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Hüsniye Kayalar – Ege Üniversitesi Farmakognozi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Dr. Osman Çalış

Çaredir önemli olan.

İlaç nedir? – Çare
Harika bir tespit, bunun için illa akademisyen, eczacı, hekim olmaya gerek yok. Bu işi bildiğini iddia eden bir çok kişi bilginin ötesine geçememişken biri çıkıyor ve somut olarak işte size çare diyebiliyorsa o kişi ancak ayakta alkışlanır.
Tebrikler Adnan Bey.
Emeğiniz ve gayretiniz daim olsun. Çare olmaya devam edin.

Doç. Dr. Şahane Funda Arslanoğlu – Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi

Sevgili İmmu-nat Ailesi,

Sayın Adnan AKAR’ın şahsında, öncelikli olarak hepinizin emeğini, başarısını ve tutkuyla yansıtılan çalışma azminizi kutluyorum.
Bugün ki ziyaretimiz sırasında, her birinizde bu işe ne kadar çok emek verdiğiniz ve heyecanınız konu ile ilgili ilk tohumu sevgiyle ektiğinizi gösteriyor.
Diliyor ve inanıyorum ki bu tohum doğru zamanda düştüğü bu toprakta, sizlerin ellerinde çimlenecek ve sonra dünyaya nice ürünler verecek hale gelsin.
Emeklerinizin değer bulacağı, bereketlenip çoğalacağı güzel ve uzun bir süreç dilerim.

Prof. Dr. Ali Kemal Ayan – Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bitkisel ve Hayvansal Üretim

Sevgili İMMU-NAT ailesi,

Niyet her şeydir. 10 yıl önce yaptığınız niyeti ve ortaya çıkan gücü gördüm. Bütün aile ile gurur duydum. Yüreğinizle güldünüz bize. Özellikle hemşerim olarak Adnan Beyle ayrı gurur duydum.
Tıbbi bitkiler ve organik tarımla ilgili çalışan bir hoca olarak ekolojik tıbbi bitkilerin nasıl taçlandığını gördüm. Hayalimi gördüm. Ülkemizin geleceğini gördüm. Samsunlu bir ruh gördüm. Samsundan 100 yıl öncede parlayan Atatürk’ün ruhuna yakın bir ruh gördüm. Size bir şey söyleyeyim mi? Önemisiniz! Gerçekten!
Sizinle daha çok şey paylaşmak istiyoruz.
Yüreğinizden sevgi hiç eksik olmasın.

Prof. Dr. Öztekin Algül – Mersin Üniversitesi Farmasötik Kimya Anabilim Dalı Başkanı

Ülkemizin hedeflerine ulaşması için bir çok proje ve çalışmalar planlanmakta ve uygulanmaktadır. Ancak bu proje ve çalışmalardan daha önemlisi ve kıymetlisi ürüne odaklı olan ve sonuçlarına ulaşılmış olanlardır.
İmmu-nat ekibinin ortaya çıkardığı ürünler ülkemizdeki en önemli ihtiyaç olan örnek bir çalışma olması açısından takdire şayandır. Bu örnek çalışmalar bu ülkenin bir noktaya ulaşmasındaki katkısı atacağına olan inancımla yolunuz ve bahtınızın açık olmasını dilerim.

Prof. Dr. Bijven KIVÇAK – Ege Üniversitesi Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Bijven KIVÇAK – Ege Üniversitesi Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanı

Düzenlenmiş olduğunuz toplantı, birçok farklı kariyere sahip bilim insanlarını bir araya getirerek bilgi paylaşmasına ve dostlukların kurulmasına katkınız için teşekkür ederim.
Başarılarınızın daim olması dileğiyle…

Prof. Dr. Gülhis Deda – Çocuk Nörolojisi Anabilim Dalı Başkanı – Prof. Dr. Haluk Deda Beyin Cerrahı

Prof. Dr. Gülhis Deda – Çocuk Nörolojisi Anabilim Dalı Başkanı – Prof. Dr. Haluk Deda Beyin Cerrahı

Değerini yeni anlayabildiğimiz ülkemiz için çok büyük bir değer olan tıbbi ve aromatik bitkilerin güvenli bir biçimde kullanabilmemize olanak sağlayan immunat ailesine gösterdikleri misafirperverlik için çok teşekkür ediyorum.
Hep birlikte daima bir çok ürünü geliştirebilmek dileğiyle.

Dr. İbrahim Yıldırım

Değerli Adnan AKAR Bey ve Pelin Hanım olmak üzere sağlık sektörüne katkılarından dolayı tebrik ediyorum. Ülkemizin geleneksel tıbbın günümüzde tekrar canlanması ve gelecek nesle aktarılması konusunda önemli bir misyon üstlenmiştir. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda tüm dünya sağlık sistemine sokmanı hayallerinin gerçekleşmesi dileğiyle.
Hayal kurmaya, hayallerinin peşinde koşmanızın hiç eksilmemesini diliyorum.

Umut Oğuz – Sanatçı

Umut Oğuz – Sanatçı

Doğa gibi daim ol İmmu-Nat

Av. Kerim Altıntaş – Müsiad Gen. Bşk. Yrd.

Av. Kerim Altıntaş – Müsiad Gen. Bşk. Yrd.

Türkiye’nin ilk fabrikasını bodrumda kurmuş olmanızdan bu toprakların insanı olarak ayrıca gurur duydum. İnsani olarak ayrıca gurur duydum. Başarılı ve bereketli kazançlar dilerim.

Dr. Işılay Ereloğlu

Sevgili Usta
Hevesin hiç kırılmadı hayallerin hiç yorulmadı herşeyin bir kırılma noktası vardır.
An o andır.
İmmunat ve senin için her şey yepyeni oluyor şüphesiz sana tükenmez bir muhafat vardır.
Rabbim immunat’ı sevsin sevdirsin senide sevindirsin inşallah.
Şifa hizmetinde aldığın yol gitgide herkesi mutlu ediyor.
Hayırlı bol kazanmalar dilerim.

Lokman Ertürk – Kahraman Kazan Belediye Başkanı

Lokman Ertürk – Kahraman Kazan Belediye Başkanı

Sizi tanımak onur verici…
15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi sonrası kahraman kılan halkını ziyaretinizle ülkesine ve milletine aşık biri olarak tanıdım.
Fakat bu gün bodrum’da ki tesisinizin açılışında sizinle bir kez daha gurur duydum.
Ülkemizin ihtiyacı olan üretim konusunda bu milletin bir ferdi olarak aşkınızı görmek gerçekten muhteşemdi.
Savunma sanayii kadar önemli bu sektörde yeterli destekle sizin önderliğinizde Türkiye yeni bir güzelliğe yelkeni bodrum yarımadası merkezli açıyor.
Tebrik ediyor, başarılar diliyor, Galip kardeşimede ayrıca selam ve sevgiler .
Saygılarımla…

Dr. Mehmet Nil Hıdır – 23. Dönem Muğla Milletvekili

Dr. Mehmet Nil Hıdır – 23. Dönem Muğla Milletvekili

Değerli kardeşim Adnan Bey’in tesis ettiği bu tamamlayıcı tıp bitkisel ürünü, yılların tecrübe birikiminin ürünü olması sebebiyle çok değerli…
Yeni yatırımlara başlangıç olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Vahap Genç

Başta Adnan Bey olmak üzere tüm ekibine başarılar dilerim böyle bir tesisi ülkemize kazandırdıkları için.

Mehmet Akbaba – AK Parti Bordum SKM Başkanı

Değerli İmmu-Nat Ailesi,
Bodrumda alternatif tıbbın adresi olarak insanlığa hizmet etme yolunda, insan sağlığı konusunda çok büyük bir eksikliği giderdiğinizden ötürü şükranlarımı sunuyorum.
Bu yolda büyük gayret gösteren Adnan AKAR hocamız bünyesindeki İMMU-NAT bodrum ailesine hoşgeldiniz diyor, rabbimden bu yolda harcadığınız emeklerin karşılığını, dualarımı diliyorum. Hayırlı uğurlu bol kazançlı sağlıklı günler diliyorum.

Adnan Akar – İmmunat Bitkisel İlaç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Adnan Akar – İmmunat Bitkisel İlaç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Bismillahir Rahmanir Rahim
Kurucusu olduğum İmmu-nat A.Ş. nin anı defterine ilk yazan olmak istedim.
Uzun yıllar hayalini kurduğum böylesi bir tesisi açmak nasip oldu.
Allah ne takdir ettiyse o oldu be hizmetkar seçildim.
İnşallah benden sonraki hizmetkarlarda bu bilinç ile daha ileriye taşırlar.
Ben inandım, hayal ettim, çok çalıştım ve hiç vazgeçmedim. Bütün sırrım bu.
“İnsanların en hayırlısı insanlığa hayırlı olandır.”
Allah bu tesisi tüm insanlık için hayırlı ve uğurlu eylesin inşallah.

Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan – Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan – Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı

Sevgili İmmunat Ailesi,
Yaklaşık 2 ay önce fabrika açılışınıza gelmiştim. Tekrar istişare toplantısına da katılmaktan çok mutlu oldum. Ülkemiz ekonomisi için çok önemli olan tıbbi bitkilerin ilaca yani katma değerli ürünlere dönüştürülmesi ve dünyaya tanıtılması noktasındaki kıymetli çabalarınız, emeğiniz, yatırımınız takdire şayan. Millileşme / yerlileşme yolundaki çalışmalarınızı gönülden tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Prof. Dr. Coşkun Usta – Akdeniz Üniversitesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Coşkun Usta – Akdeniz Üniversitesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı

Geldim, gördüm, bayıldım.
Elinize emeğinize sağlık. Nice başarılara. Yolunuz açık olsun.

Prof. Dr. Mehtap Uysal – Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Mehtap Uysal – Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı

Çok değerli İmmunat Ailesi ve Sayın Adnan AKAR Bey;
Yaptığınız nazik davet için çok teşekkür ederim. Buraya gelmeden önce böylesine özel ve gelişmiş bir tesis ile karşılaşacağımı tahmin etmemiştim. Bu güne kadar gezdiğim bir çok ilaç fabrikası içinde en özenlilerinden biri ile karşılaştım. Yaptığınız işe duyduğunuz saygı ve inanç ise ayrıca hayranlığımı kazandı. Daha çok hastaya ve hasta olmasa bile sağlığını korumak isteyen insanlara ulaşabilmenizi tüm kalbimle dilerim.

İmmunat Bitkisel İlaç A.Ş.