Ömrünün büyük bir kısmını, kanser başta olmak üzere, çeşitli hastalıklarla mücadelede kullanılacak bitkisel ilaçları doğru ve etkili bir şekilde üretmeye adamış Adnan Akar’ın 2008 yılında Bodrum Yalıkavak’ta kurduğu İmmu-Nat, Türkiye’nin bitkisel ilaç üreticisi ünvanını taşıyan ilk ve tek firmasıdır. Bitki örtüsünün zenginliği, turizm bölgesi olması ve dış ticarete uygunluğu nedeniyle Bodrum’da faaliyet göstermeyi tercih eden İmmu-Nat, Türkiye’nin barındırdığı yaklaşık 6000 bin endemik bitkiden yararlanarak %100 bitkisel ilaçlar imal etmektedir.

Bünyesinde çalışan ve yurt genelinde çözüm ortağı olarak destek sunan akademisyenler, doktorlar, eczacılar ve kimyagerler ile İmmu-Nat hem ürettiği bitkisel sıvı ekstraktlarıyla hastalara şifa, hem de temin ettiği ham maddeler ile üniversitelerdeki araştırmalara kaynak olmaktadır.

Adını İmmünoloji (immün sistem) ve natürel kelimelerinin birleşiminden alan İmmu-Nat markası, doğal ortamından zamanında toplanan ve tüm analizleri yapılmış bitkileri, uzman kadrosu ve ileri teknolojiye sahip üretim tesisiyle en uygun şekilde tüketiciye sunmayı amaçlamaktadır.

Dünya’da kabul gören ve onay alan ürünleri ile bütünleştirici tedavide öne çıkan bir marka olan İmmu-Nat’ın dünya çapında ilk üreticisi olduğu Zerdeçal Sıvı (Curcumin) Ekstraktı, birçok hastalığın tedavisinde sağladığı gözle görülür başarı nedeniyle Avrupalı bilim insanları tarafından takdir edilmiştir.

15’in üzerinde bitkisel ekstraktın ilk ve tek üreticisi olarak uluslararası alanda da söz sahibi olan İmmu-Nat, reklama değil tüketici memnuniyetine önem vermekte ve bitkisel tamamlayıcı tedavinin standart değil kişiye özel olarak planlanması gerektiğine inanmaktadır.

İmmu-Nat bitkisel ilaç üretimi noktasında, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yapmaktadır. Örneğin, 2012 yılında Ankara Eczacı Odası tarafından düzenlenen ve Ürgüp’te gerçekleşen Bitkisel Sempozyumu İmmu-Nat sponsorluğunda gerçekleşmiş, 2013 yılında Samsun ve Ordu Eczacı Odalarının ortak düzenlediği sempozyumda ise İmmu-Nat bitkisel ürün tedarikçisi görevini üstlenmiştir.